střediskový znak
Středisko 24 Sever

Keška 100 let skautingu v Kobylisích


Vznik prvního skautského oddílu v Kobylisích se datuje do roku 1921, což znamená, že v roce 2021 jsme oslavili sté „narozeniny“.

Při té příležitosti vznikla speciální keška, díky které můžete putovat po bývalých klubovnách našeho střediska.

Místa historie Dvacetčtyřky probádáte díky "LAB kešce", která vám také umožní otevření bonusové fyzické kešky.

Nejste zkušení geokačeři? Nevadí, máme pro vás návod!

Jak na LAB cache:

Merch 100 let Merch 100 let

Na rozdíl od tradičního geocachingu není u Adventure Lab fyzická schránka kešky. Musíte však navštívit zmíněná místa (± 50m) a tam zodpovědět jednoduchou otázku. Takových míste, kde byly některé skautské klubovny a kde se v tu dobu skauti scházeli, je v LAB cache pět.

Pro hledání kešky si stáhněte aplikaci Adventure Lab®

Buďto podle mapy (výchozí místo keše a první stage je u křižovatky Klapkova/ Zenklova/ Trojská/ Nad Šutkou), anebo podle přehledu Adventures vyhledejte naši kešku - jmenuje se „100 let skautingu v Kobylisích“ a na pozadí má logo oslav 100 let. Zde se vám objeví popis a dole pak mapka jednotlivých zastávek. Klepnutím na tuto mapku pak vybíráte jednotlivá místa, která můžete procházet v libovolném pořadí. Musíte však mít zapnuté určování polohy dle GPS.

Zároveň získáte indicie A … E (viz nabídka zobrazit zápisy), které vám pomohou k výpočtu kódu pro otevření bonusové keše.

Bonusová fyzická keš:

Ta je zřízena jako bonus pro celou LAB sérii a naleznete ji na stránkách www.geocaching.com jako regulérní „mystery keš“. Jde o keš „100 let v Kobylisích – BONUS Lab“ by NAVIP + Shark-CZ a má kód GC96RQ1. Naleznete ji na souřadnicích N 50° 07.900 E 014° 27.535 (místo vám nebude neznámé) a pro otevření potřebujete znát kód XYZ, přičemž X = A/B-C; Y = (A-E)/B; Z = E/B+D.

Přejeme vám příjemnou zábavu.