Středisko 24 Sever

24. oddíl skautek

Oddílové foto

Kdo jsme?

Jsme parta holkek ve věku 11 - 15 let (spodní hranice ideálně šestá třída), které se nebojí dobrodružství. V našem oddíle máme aktuálně tři družinky - Vlaštovky, Lasičky a Lišky.

Dohromady je nás zhruba pětadvacet. Všechny jsme moc fajn a rády spolu trávíme čas za všech okolností.

Vede nás parta nadšených vedoucích, kteří si sami naším oddílem prošli a snaží se nám (nejen) utvořit bezpečné prostředí pro další růst.

Co děláme?

V průběhu roku se každý týden scházíme v rámci družinky na dvouhodinových schůzkách, kde hrajeme různé hry, učíme se nové vědomosti a dovednosti a poznáváme se navzájem. O víkendech pak celý oddíl jezdí na výpravy, jejichž charakter se liší dle ročního období (např. do přírody, na lyže, běžky, vodu, kola, skály, skautský závod či jen tak po Praze).

V létě nás vždy čeká vyvrcholení skautského roku, kdy jezdíme na tři týdny na tábor. Ob rok střídáme naše stálá tábořiště v Kocelovicích a v Nížkově. Na táboře pak procvičujeme a prohlubujeme získané dovednosti a vědomosti z celého roku, učíme se nové věci, hrajeme společně hry, poznáváme okolí a samozřejmě si užíváme společné chvilky.

Nebojíme se ani trošku drsnějších zážitků a polních podmínek, veselá mysl nám zůstává i při nepěkném počasí a byť se někdy (hlavně z tábora) vracíme unavené a špinavé, máme na tváři stále usměv a v hlavě hromadu pěkných vzpomínek.

Fotky z proběhlých akcí si můžeš prohlédnout v naší střediskové fotogalerii a tím zavzpomínat na spoustu srandy a zážitků z dané akce :) .

Chceš se k nám přidat?

Neváhej a kontaktuj naše vedení oddílu na emailové adrese vedeni.skautek24@seznam.cz, kde Ti odpovíme, kdy se za námi můžeš přijít podívat na schůzku.

Moc nás těší Váš zájem o členství v našem oddíle, ale bohužel máme už na příští školní rok 2023/2024 plnou kapacitu. Můžeme Vám nabídnout místo na čekací listině, pokud se nám místo uvolní, dáme Vám pak vědět, případně s Vámi budeme počítat do dalších let. Děkujeme za pochopení!

24. oddíl skautek - schéma


Oddílový vůdce

foto člena Kobra - Anna Šmejdová
tel  605026216
obálka   poslat zprávu

Zástupce vůdce

user  Máňa - Barbora Mlynářová      obálka  poslat zprávu

Oddíloví rádcové

user  Ála - Alena Brabcová
user  Kulíšek - Anna Hejhalová
user  EmmaDa - Emma Dačeva

Družiny

Vlaštovky Schůzka: Středa 18:00-20:00
Vzhůru, vzhůru vlaštovičky, k slunci, k dobru spějme vždycky. Hory, řeky, naše láska, vlaštovky jsou správná cháska! Vlaštovky vpřed!!!
Barbora "Sicherka" Boučková
Hutu (Podrádce)Družinové foto
Pekari
LeLe
Evička
Kladívko
Náprstek
Adéla P.

Lišky Schůzka: Pondělí 18:00-20:00
Liškám srdce prudce buší, rychlé nohy, bystré uši. Kdo se vtipu nebojí, před liškami obstojí!
Ema "Cink" Zieglerová
Družinové fotoBorůvka (Podrádce)
Uzlík
Želé
Minutka
Hvězda
Jitřenka

Lasičky Schůzka: Úterý 18:00-20:00
My jsme holky jedna krása, lasičky jsou skautek spása. Ruce k dílu vždycky dáme, dobré srdce přece máme. Sranda s náma pořád je, každý si ji užije.
Aneta "Citrónek" Mrázková
Ijáček (Podrádce)Družinové foto
Proužek
Tik ťak
Mauglí
Valérie K.
Jablíčko
Marie K.
Katalpa